DOSTIGAO DINAMO

Siloviti Osijek nastavio svoj veliki nogometni preporod!

27.08.2016 u 23:07

Nogometaši Osijeka ostvarili su pobjedu u 7. kolu MAXtv Prve lige kod kuće u Gradskom vrtu protiv Cibalije rezultatom 2:0 te se tako potvrdili kao najugodnije iznenađenje početka sezone...

Osijek već dugo nije tako dobro započeo nogometnu sezonu. Zekićevi nogometaši nižu uspjehe i iz kola u kolo i penju se na ljestvici te prijete Dinamu i Rijeci na samom vrhu. Trijumfom ove subote protiv Cibalije potvrdili su se kao najugodnije ljetno iznenađenje MAXtv Prve lige, a Vinkovčani i nakon Gradskog vrata čekaju na prvu pobjedu u svojoj povratničkoj sezoni u elitnom rangu hrvatskog klupskog nogometa.

Bio je to još jedan žestoki slavonski derbi pred dobro ispunjenim tribinama, u kojem se Cibalia dobro držala u prvih sat vremena susreta, no onda je popustila i Osijek je počeo zabijati.

U 65. minuti Benedik Mioč oduševio je domaće navijače krasnim pogotkom, nakon što je oduzeo jednu loptu na polovici Cibalije i zatim solo akcijom te preciznim udarcem savršeno dovršio posao.

Dvije minute kasnije opet su gosti izgubili loptu, a ovaj je put Josip Knežević pronašao prostora u kaznenom prostoru i mirno matirao Matkovića.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, što znači da sada Osijek ima 16 osvojenih bodova, koliko ima i Dinamo s utakmicom manje, dok Cibalia ostaje u opasnoj zoni s tek tri osvojena boda.