KRASAN GOL MATEIJA

Rijeka slomila Slaven i preuzela vrh MAXtv Prve lige!

28.08.2016 u 11:47

Nogometaši Rijeke u subotnjoj utakmici 7. kola MAXtv Prve lige pobijedili su na Rujevici Slaven Belupo rezultatom 2:0 te tako s tri nova boda izbili na sam vrh ljestvice uoči Dinamove utakmice u nedjelju...

Kekova momčad ponovo će biti glavni konkurent 'modrima' u borbi za naslov prvaka. Dobru formu Riječani su potvrdili i ove subote kada su na Rujevici prilično lako svladali neugodni Kopićev Slaven Belupo, momčad koja je na Maksimiru nedavno otkinula bodove Dinamu.

Bio je to susret u kojem je domaćin već u prvom poluvremenu mnogo toga riješio. U 29. minuti Florentin Matei prekrasnim je udarcem iz slobodnog udarca doveo je Rijeku u vodstvo i znatno joj olakšao utakmicu.

Još više je pomogao Kekovim igračima drugi žuti karton Aleksandra Jovičića u 43. minuti. Branič Slavena poslan je u svlačionicu nakon prekršaja nad Andrijaševićem, a Riječani su s rezultatskom i brojčanom prednošću otišli na odmor.

U drugom dijelu rumunjski veznjak Matei ponovo je odigrao važnu ulogu, jer je njegov kontakt s Musom sudac Burilo okarakterizirao kao prekršaj za kazneni udarac. Sigurno ga je u 58. minuti Roman Bezjak pretvorio u pogodak.

Do kraja susreta Rijeka je s igračem više sigurno očuvala svoju prednost i tako izbila na sam vrh ljestvice MAXtv Prve lige, s tri boda više od Dinama i Osijeka, s tim da 'modri' imaju utakmicu manje i odigrat će je u nedjelju protiv Istre.