PJESNICI OPET TIHI

Alen Grgić opet zabija, Osijeku jako važni bodovi

18.03.2016 u 18:54

Prvi dvoboj 28. kola MAXtv prve lige odigran je u Osijeku gdje je domaćin drugom pobjedom u nizu 'pobjegao' iz opasne zone koja vodi prema drugoligaškom statusu iduće sezone

Osijek je na svom travnjaku rezultatom 2:0 svladao Zagreb i s vrlo važna tri boda uz utakmicu više umakao devetoplasiranoj Istri pet bodova. Zagreb je nastavio svoj siguran hod prema drugoj ligi, gotovo da je nemoguće zamisliti scenraij prema kojem bi 'pjesnici' i iduće godine igrali u elitnom hrvatskom društvu.

Igrač utakmice bio je 21-godišnji veznjak Alen Grgić koji se u ključnom dijelu sezone promeće u junaka Osijeka. Nakon što je prošlog tjedna njegov gol srušio zaprešićki Inter, Zagrebu je zabio oba gola i tako ušao u realizatorsku seriju u ključnom trenutku. U prvih 18 prvenstvenih nastupa ove sezone zabio je dva gola, u posljednja dva postigao je tri.

Prvi je postigao u 22. minuti kada je Kneževićev ubačaj Livaković odbio do Šorše koji pronalazi dobro postavljenog Grgića i mreža se trese nakon dobrog udarca s deset metara. Zagrebov trener obavio je već dvije izmjene u prvom dijelu, no Zagreb je bio osuđen na još jedan poraz.

Njega je Grgić potvrdio u 47. minuti kada je Grgić u polukontri mirno primio sjajnu loptu s lijeve strane i postavio konačan rezultat. Do kraja dvoboja mogli su i povećati svoje vodstvo, no mreže se više nisu tresle.

Osijek Zagreb 2:0