kvalifikacije za euro

Armenci do druge pobjede u nizu stigli u 91. minuti i na ljestvici 'preskočili' Hrvatsku

19.06.2023 u 22:40

Nogometaši Armenije stigli su do druge uzastopne pobjede u kvalifikacijama za EURO 2024 u skupini D, u kojoj je i Hrvatska

Armenci su u petak 4:2 srušili u gostima Velšane, a u ponedjeljak su u Erevanu slavili protiv Latvije 2:1 golom u 91. minuti iz penala.

Branič moskovske Lokomotive Nayair Tikizjan je u 35. minuti doveo Armence u vodstvo, no Latvijci su izjednačili golom Robertsa Savanijeksa u 67. minuti.

U 91. minuti latvijski branič Kristers Tobers je igrao rukom, a veznjak Slovana iz Bratislave Tigran Barghesijan je iz penala donio Armencima važnu pobjedu. Latvijci su u petak izgubili u Rigi od Turske 3:2 golom također u sudačkoj nadoknadi, u 97. minuti.

Turci i Armenci vode na ljestvici s po šest bodova, a Hrvatska ima četiri boda s utakmicom manje.

U skupini C Ukrajinci su kao domaćini u Slovačkoj svladali 1:0 Maltu golom veznjaka Girone Victora Cigankova u 72. minuti iz penala. U 52. minuti Ukrajinac Jarmolenko je promašio penal.

U skupini H Finska je kod kuće svladala San Marino 6:0, a veznjak norveške Valerenge Daniel Hakans zabio je hat-trick.