PETI PORAZ U NIZU

Čilić opet naletio na svoju 'crnu mačku' iz Srbije

18.06.2015 u 21:59

Marin Čilić se nije uspio kvalificirati u četvrtfinale turnira u londonskom Queens Clubu

Marina je nakon nešto više od dva sata igre sa 6:7, 6:2, 6:3 svladao srpski tenisač Viktor Troicki. Čilić je u prvom setu propustio četiri break prilike i još puno dobrih situacija u tie breaku, ali uspio je iskristiti svoju šestu set loptu i dovesti se u početnu prednost.

Ipak, ostatak meča donio je evidentan pad u igri najboljeg hrvatskog tenisača i zahuktali Troicki projurio je kraj njega dva puta u samo šest dana. Nakon prvih pet međusobnih ogleda Čilić je protiv Viktora vodio sa čistih 5:0, no od tada je Srbin nanizao svojih pet pobjeda i izjednačio omjer na 5:5...

Troicki će svoj put prema 20 najboljih tenisača svijeta niti godinu dana nakon izdržavanja kazne (on i Marin prošli su sličnu priču...) nastaviti protiv moćnog američkog servera Johna Isnera koji ga čeka u četvrtfinalu Queensa.