LUKETIN JUNAK

Grdovićev Nacional svladao Split i uzeo dvostruku krunu

14.06.2015 u 11:25

Malonogometaši Nacionala prvaci su Hrvatske u futsalu. Nakon poraza u prvoj utakmici finalne serije, Grdovićevi su igrači nanizali tri pobjede i u subotu u Splitu, nakon penala jer je utakmica završila 2:2, podigli pehar za naslov prvaka

Pred oko 800 gledatelja u maloj dvorani na Gripama, Split Tommy i Nacional Zagreb su odigrali jednu od utakmica o kojoj će se zasigurno dugo pričati. Pobjeda Nacionala na Gripama nije sama po sebi veliko iznenađenje, no svatko tko se zatekao u dvorani zasigurno će konstatirati kako s obzirom na prikazanu igru Splićani nisu zaslužili ovaj poraz.

I zaista, nevjerovatna je dominacija koju su u ovom susretu imali Splićani, ali još je nevjerovatnije što je sve obrani Splićanin na golu Nacionala Žarko Luketin. Uz dužno poštovanje prema cijeloj momčadi Nacionala, možemo reći kako je Luketin za zagrebačku momčad priskrbio ovu titulu, piše portal Crofutsal.com

Nacional je poveo golom Koraba Morine u 20. minuti. Potom je u 25. minuti za domaćine izjednačio Fetič.

Imali su još prilika i jedni i drugi, no golova nije bilo pa su se igrali produžeci. I u njima prava uzbuđenja.

Novak je zabio za novo vodstvo Nacional, Splićane je u igru vratio (opet) Fetič, ali golova više nije bilo pa se pristupilo izvođenju penala. Za goste iz Zagreba precizni su bili Korab Morina, i Novak, dok je za domaćine zabio Laura, ali je Subotić pogodio vratnicu. Potom je lopti prišap Kocić i preciznim udarcem pogodio za pobjedu odnosno veliko slavlje Nacionala u Splitu.

Podsjetimo, Nacional je ove sezone uzeo već i naslov pobjednika hrvatskog Kupa.