EP u boksu

Hrvatska ima novog boksačkog europskog prvaka; Gabrijel Veočić osvojio je zlato u kategoriji do 75 kilograma

23.03.2022 u 23:11

Hrvatski boksač Gabrijel Veočić osvojio je naslov europskog prvaka u kategoriji do 75 kilograma na Europskom prvenstvu do 22 godine koje se održava u Poreču

Gabrijel Veočić je u finalu podijeljenom odlukom sudaca 4-1 svladao Bugara Ramija Mahida Kiwana.

Naš je predstavnik stekao prednost u prve dvije runde, dok je treća pripala Bugaru, no Veočićeva pobjeda nije dolazila u pitanje.

'Ostvario sam svoj cilj. Zadovoljan sam mečem, pri kraju sam malo popustio, ali cjelokupni meč je išao na moju stranu. Ovdje sam imao četiri borbe i četiri pobjede, nakon Svjetskog prvenstva na kojemu sam bio peti ide mi sve bolje i nadam se medalji i na sljedećem Europskom prvenstvu', izjavio je Veočić.

Osim zlata Veočića, Hrvatska je u Poreču osvojila i srebro te broncu. Srebrna je Nikoina Ćaćić u kategoriji do 52 kilograma, dok je Noa Ježek brončani u kategoriji do 71 kilograma.