23.01.2015 u 18:56

• +5

Rukometni SP: Hrvatska - BiH

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl

Hrvatska rukometna reprezentacija završila je prvi krug rukometnog SP-a bez ijednog poraza. U petom kolu skupine B svladala je Bosnu i Hercegovinu rezultatom 28:21…

Goluža je protiv Bosne i Hercegovine dobio ono što je htio. I pobjedu i odmaranje svih ključnih igrača. Bez pomoći Duvnjaka, Kopljara, Bičanića, Čupića, Štrleka i Alilovića Hrvatska je s lakoćom pobijedila svoju petu utakmicu na turniru i tako bez ijednog posrtaja ulazi u nokaut fazu SP-a.

Iako bez udarne postave, Hrvatska je dominirala ovog petka od samog početka, a protivnik nije niti u jednom trenutku vodio. Na krilima odličnog Igora Karačića koji je zabio šest pogodaka u prvom dijelu te krasnih obrana Filipa Ivića, prednost je rasla iz minute u minutu te došla do +10 (17:7), da bi do odmora Bosna i Hercegovina golom Terzića minimalno ublažila rezultat.

Bilo je to najbolje prvo poluvrijeme naših na SP-u, kojima je pomogla demoraliziranost protivnika nakon što su ranije saznali da sigurno ispadaju, jer je Tunis svladao Iran.

U drugom dijelu naši su malo stali, a BiH malo ozbiljnije i čvršće odigrala te izbjegla katastrofu. Dvoboj je završio 28:21, uz šest golova najboljeg strijelca Igora Karačića. Pet je dodao Slišković, kao Horvat, a Stepančić četiri. Filip Ivić skupio je čak 11 obrana. Muhamed Toromanović zabio je sedam za Bosnu.

Najteži je to poraz Bosne i Hercegovine na turniru, a Hrvatska završava grupnu fazu kao najuspješnija reprezentacija od svih. Čeka ju Brazil u osmini finala.