Rayo ih sredio

Luka Modrić kao kapetan Reala izgubio, a statistika pokazuje da dugo nije odigrao tako loše; ovo što pišu Španjolci

08.11.2022 u 11:14

Nakon što je Real Madrid poražen na gostovanju kod Rayo Vallecana dosta se pisalo i o nastupu kapetana hrvatske reprezentacije Luki Modriću koji je odigrao ispod svoje razine

Težak raspored i zahtjevan ritam utakmica presudio je nogometašima Real Madrida koji su na gostovanju kod Rayo Vallecana poraženi 3:2.

To im je bio prvi poraz u La Ligi ove sezone, a usprkos tome što je zabio gol iz penala za 1:1 i imao nekoliko sjajnih poteza svi španjolski mediji i analitičari slažu se kako je 37-godišnji Luka Modrić – koji je nosio kapetansku traku - odigrao ispod svoje razine. Umor je i kod njega vidljiv zbog napornog ritma utakmica…

Ukratko, Modrić je u igri proveo 79 minuta, a statistika kaže kako je imao 66 dodira s loptom te su njega dodavanja imala 81 posto preciznosti (43/53).

No, ono što je mnoge iznenadilo jest činjenica kako Modrić u tih 79 minuta niti jednom nije uspoješno centrirao loptu suigračima, a nisu radile niti njegove duge lopte (imao je dva pokušaja). Izgubio je i 17 posjeda lopte...

Ukratko, prema SofaScoreu dobio je ocjenu 6.6 što je jedna od najnižih otkad je u Realu, a tiražni list Marca između ostalog je o Modriću napisao:

'Hrvatski veznjak imao je lošu večer. Nedostajala mu je preciznost koja je bila potrebna da bi se svladao pritisak protivnika, a izgubio je i mnogo lopti koje su stvarale pomutnju u redovima Reala. No, preuzeo je odgovornost za kazneni udarac i nije pogriješio', piše između ostalog u Marci uz dodatak kako su Modrić i većina suigrača 'već mislima na Svjetskom prvenstvu.'