SERIE A

Mario Pašalić i društvo sve su bliže plasmanu u Ligu prvaka

12.05.2024 u 22:58

Nogometaši Atalante napravili su veliki korak na nastupu u Ligi prvaka sljedeće sezone, oni su u dvoboju 36. kola talijanskog prvenstva na svom terenu svladali izravnog konkurenta za peto mjesto Romu sa 2-1 (2-0).

Junak pobjede Atalante bio je Belgijanac De Ketelaere (18, 20) koji je postigao dva gola u samo dvije minute u prvoj četvrtini utakmice.

Do kraja dvoboja Roma je samo smanjila na 2:1 preko Pellegrinija (66) iz kaznenog udarca.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić igrao je do 75. minute za Atalantu.

Peta Atalanta sada ima 63 boda, tri više uz utakmicu manje odigranu od šeste Rome, a uz prvenstvo sastav iz Bergama bi Ligu prvaka mogao izboriti i ukoliko osvoji Europsku ligu u kojoj je stigao do finala u kojem će igrati protiv Bayera iz Leverkusena.