GRADSKI OKRŠAJ

Na Poljudu palo sedam golova, bit će i nove kazne za Hajduk

26.04.2017 u 22:17

U posljednjoj utakmici 30. kola MAXtv Prve lige na Poljudu je pred sedam tisuća gledatelja Hajduk svladao Split 5:2 i tako došao do treće prvenstvene pobjede u nizu

Nakon 45 dana Poljudom je opet odjekivao navijački huk s tribina, a nogometaši Hajduka su povratak gledatelja nakon kazne obilježili s 'peticom' u mreži gradskog rivala. No povratkom Torcide vratile su se i neke ružne navike koje je Disciplinska komisija kažnjavala, opet se pogrdno skandiralo protiv HNS-a, a palile su se i baklje pa je za očekivati novi udar na blagajnu 'bilih'.

Što se tiče samog susreta bila je to sadržanja utakmica sa ukupno 43 udarca (27-16), sedam pogodaka i par sjajnih poteza, a dodajmo kako su igrači oba kluba na teren kod pozdravljanja izašli s majicama na kojima je pisalo 'Respect' te nas tako podsjetili na sve ono što se događalo u slučaju 'Soudani' prije derbija na Maksimiru.

• +5
Hajduk - Split, 30. kolo MAXtv Prva liga Izvor: Cropix / Autor: Vladimir Dugandzic / CROPIX

Od prve minute su momčadi zaigrale napadački i odmah je bilo jasno kako će to biti susret s dosta pogodaka. U dvoboju otvorenog garda na prvi gol se čekalo do 11. minute. Jurendić je srušio Memollu, a s bijele točke siguran je bio Vlašić.

Hajduk-Split 1:0, Vlašić 12' (11m)

Uzvratio je Split u 39., prebačena lopta za Tomičića koji je izbjegao zaleđe, sjurio se prema Stipici i gurnuo mu loptu kroz noge za izjednačenje. Bio je to prvi prvenstveni gol 'crvenih' poslije čak 660 minuta.

Hajduk-Split 1:1, Tomičić 39'

Ipak, domaćin je na odmor otišao s prednošću. U posljednjoj minuti prvog dijela ubačaj s lijeve strane, lopta je prošla kroz igrače Splita, došla do Ohandze kojem je golman s tri metra obranio udarac, ali je odbijenu loptu iz blizine pospremio Nižić.

Hajduk-Split 2:1, Nižić 45'

Nastavak nije mogao bolje početi za Hajduk, većinu posla je napravio Ohandza koji je izvrtio gostujuće igrače, lopta je došla do Ercega koji je s lijeva iskosa pogodio za 3:1.

Hajduk-Split 3:1, Erceg 47'

Split se nije predavao. U 64. vraćena je neizvjesnost, jer je Perković asistirao za Ugrinu, a ovaj je smanjio na 3:2 iako snimka pokazuje da je napadač gostiju bio u nedozvoljenoj poziciji.

Hajduk-Split 3:2, Ugrina 64'

A zatim je uslijedio šou mladog Tome Bašića. On je s dvije fenomenalne asistencije slomio otpor Splita. Prvo je dugom loptom pronašao Saida koji je jednako fantastično pogodio sa 16 metara u 67. minuti.

Hajduk-Split 4:2, Said 67'

Nešto kasnije, u 85. minuti, milimetarski je točno proigrao Ohandzu koji je postavio konačnih 5:2.

Hajduk-Split 5:2, Ohandza 85'

Moramo spomenuti i situaciju iz 79. kada je opet u glavnoj ulozi bio Bašić, probao je škaricama svladati Kukića sa 12 metara, a golčinu je spriječila greda.

Hajduk je na trećem mjestu sustigao Osijek s 56 bodova, dok je Split ostao pretposljednji s 17 bodova, četiri više od zadnje Cibalije.

Hajduk-Split 5:2, 30.kolo 2016./17. (izjave)