sp u atletici

Nastup atraktivne Portugalke nikog ne ostavlja ravnodušnim

06.08.2017 u 16:49

U središtu sportske pozornosti ovih je dana atletska smotra u Londonu, gdje se u subotu brončanom medaljom od 'stotke' oprostio veliki Usain Bolt, koji je ovom disciplinom dominirao posljednjih desetak godina. No, nije Bolt jedini koji plijeni pozornost publike u Londonu

Naime, u subotu su prije Bolta na olimpijskom stadionu u Londonu, svoje kvalifikacije odradile i troskokašice.

Iako je od Portugalke Patricije Mamone bilo i boljih, režiser prijenosa, pa samim time i svjetska publika, uživali su u skokovima ove atraktive atletičarke, koja korijene vuče iz Angole.

Zašto? Uvjerite se sami.

Naravno, sa sportskog aspekta moramo naglasiti da je atraktivna Mamona u kvalifikacijama zauzela četvrto mjesto, iza Kazahstanke Ripakove (14.57), Rojas iz Venezuele koja bila je druga (14.52), te još jedne Portugalke Coste (14.35).

Mamona je osvojila europsko zlaro na prvenstvu 2016. godine u Amsterdamu, četiri godine prije toga bila je srebrna na Euru u Helsinkiju. Srebro je osvojila i ove godine u Beogradu, također na Europskom prvenstvu, a još čeka pravi rezultat na svjetskim prvenstvima.

Finale troskoka, koji će sasim sigurno biti vrlo gledano, na rasporedu je u ponedjeljak od 21.25 sati.