ABDICIRALI KRALJEVI

Real šaptom pade, Primera uz Tita

22.12.2012 u 22:12

U derbiju 17. kola španjolskog nogometnog prvenstva Malaga je priredila veliko iznenađenje savladavši sa 3-2 madridski Real na svom La Rosaleda stadionu i tako sa 16 bodova zaostatka sa Santiago Bernabeua mogu samo mahati Barceloni. Ipak, pokazali su visoku razinu ljudskosti i cijela je Realova momčad izišla s majicama Tita Vilanove, Barcinog trenera koji je samo dva dana nakon operacije tumora pušten iz bolnice na kućnu njegu. Dva dana ranije bio je na intenzivnom odjelu

Svi su golovi postignuti u drugom poluvremenu, nakon dominacije 'kraljevskog kluba' u prvih 45 minuta igre koju ipak nisu uspjeli okruniti golom.

U drugom dijelu gledatelji su mogli vidjeti pravi vatromet prilika i golova na obje strane. Povela je Malaga golom Isca s ruba kaznenog prostora u 49. minuti, Real se vratio 17 minuta kasnije autogolom Sergija Sancheza nakon udarca Karima Benzeme, da bi potom Paragvajac Roque Santa Cruz u dva navrata savladao rezervnog Realovog vratara Antonija Adana u razmaku od samo četiri minute.

Snimka velike Malagine pobjede

Real je tako povećao svoj zaostatak na ljestvici do nedostižnih 16 bodova razlike i izgubio prvenstvo. Ukoliko ih Ferguson i United izbace iz Lige prvaka u osmini finala, bila bi to apsolutno propuštena sezona Reala i trenera Josea Mourinha. Dapače, ništa osim (eventualno) finala u Europi ne bi promijenilo taj dojam. Real brani naslov, a izgubio ga je prije pauze. Luka Modrić zaigrao je za Real od 77. minute, kada je zamijenio Xabija Alonsa, ali nije uspio značajno utjecati na susret.

Momčad Reala istaknula je majice s likom Barceloninog trenera Tita Vilanove koji, osim strateške mudrosti, pokazuje i golemu ljudsku hrabrost i mirnoću, i tako barem otišla sa stilom. Čitav klub pokazao je veličinu, baš kao i nekad s Abidalom, i unatoč rezultatskoj kataklizmi, u Realu čast nisu uprljali. Majice podrške imali su i igrači Malage,iz čitave lige su dolazile dobre vibracije za hrabrog trenera. Barcelona je preokretom slavila sa 3:1 kod Valladolida i tako je Messi zabio svoj posljednji službeni gol u 2012. godini, ukupno 91. U ovoj godini, naime, više nema utakmica.

Primera, 17. kolo:

Malaga - Real Madrid 3-2 (Isco 49, Santa Cruz 73, 76 / Sanchez 66-ag, Benzema 82)
Osasuna - Granada 1-2 (Nino 8 / Mainz 41, Benitez 48)
Valladolid - Barcelona 1-3 (Guerra 89 / Xavi 43, Messi 58, Tello 90+1)
Betis - Mallorca 1-2 (Benat 5 / Victor 30, Marquez 47-11m)