kup ide u koprivnicu

Rukometašice Podravke po 26. put osvojile hrvatski Kup

17.05.2024 u 20:40

Rukometašice Podravke Vegete po 26. put su osvojile Kup Hrvatske, pobijedivši u finalu odigranom u petak u porečkoj dvorani Žatika zagrebačku Lokomotivu 33-29 (14-13)

Najbolja igračica finalne utakmice bila je krilna igračica Podravke Vegete Josipa Mamić koja je postigla čak 13 golova iz 14 šutova. Devet golova za pobjednice postigla je Katarina Pandža, a po triput su mrežu zatresle Sara Šenvald i Andrea Šimara.

U Lokomotivinom sastavu je najbolja bila Kristina Prkačin s 10 golova, a po pet su zabile Ana Malec i Nikoleta Trunkova.

U izjednačenom prvom poluvremenu zagrebački sastav je uspijevao držati priključak, a u 14. minuti imati i dva gola prednosti (7-5). No, bilo je to i posljednje vodstvo Lokomotive. Podravka je na poluvrijeme otišla s golom prednosti (14-13).

Serijom 3-0 na početku drugog dijela Koprivničanke su došle do +4 (17-13), a onda su prednost postupno povećavale do najvećih devet golova (30-21) u 52. minuti. Lokomotiva je uspjela do kraja utakmice samo ublažiti poraz.

Bilo je to 30. finale ovog natjecanja za koprivničku ekipu, a 19. za Lokomotivu, koja je ostala na šest osvojenih trofeja.