wta i atp madrid

Sjajna Poljakinja melje protivnice, pogledajte ovaj rezultat

29.04.2024 u 17:38

Prva tenisačica svijeta, 22-godišnja Poljakinja Iga Šwiatek, prepustila je samo jedan gem (6-1, 6-0) Španjolki Sari Sorribes Tormo (WTA - 55.) i za 67 minuta se plasirala u četvrtfinale WTA 1000 turnira u Madridu, gdje ju čeka Brazilka Beatriz Haddad Maia

Bio je to četvrti međusobni dvoboj Šwiatek i Sorribes Tormo, a Španjolka je i četvrti put ostala bez osvojenog seta.

Dvoboj pred domaćim navijačima je počeo dobro, jer je 27-godišnja španjolska tenisačica u prvom gemu oduzela servis Poljakinji. No, to je bio jedini trenutak u meču u kojem se Sorribes Tormo mogla veseliti. Trostruka pobjednica Roland Garrosa je odgovorila osvajanjem preostalih 12 gemova, a u drugom setu je izgubila svega pet poena.

Šwiatek će za plasman u polufinale igrati protiv 27-godišnje Brazilke Beatriz Haddad Maije (WTA -14.) koja je sa 6-4, 6-4 nadigrala Grkinju Mariju Sakkari (WTA - 6.).

Na ATP Masters 1000 turniru tenisača 26-godišnji Kazahstanac Aleksander Bublik (ATP - 18.) preokretom je došao do pobjede protiv 21-godišnjeg Amerikanca Bena Sheltona (ATP - 15.) svladavši ga sa 3-6, 7-6 (2), 6-4.

Prekretnica dvoboja je bio peti gem drugog seta, u kojem je Bublik spasio četiri 'break'-lopte (0-40 i prednost), a nakon besprijekorno odigranog i osvojenog 'tie-breaka' (7-2), dovršio je preokret oduzevši servis Sheltonu u trećem gemu odlučujućeg seta i ne dopustivši Amerikancu priliku za povratak.

Bubliku će za plasman u četvrtfinale suparnik biti pobjednik dvoboja između Rusa Danjila Medvjedeva (ATP - 4.) i Amerikanca Sebastiana Korde (ATP - 26.).