engleska liga

Slaven Bilić u povratničkoj utakmici doživio neugodan domaći poraz; Leicester se poigrao s West Bromwichem

13.09.2020 u 17:39

West Bromwich Albion, kojeg vodi Slaven Bilić, poražen je u svojoj prvoj utakmicu u Premiershipu nakon povratka u najjači rang engleskog nogometa, izgubivši kod kuće uvjerljivo od Leicester Cityja 3:0

Leicester je od samog početka bio bolja momčad na terenu i vidjelo se da će ekipa Slavena Bilića teško do bodova.

'Lisice' su u prvom poluvremenu imale nekoliko dobrih šansi, ali nije bilo golova.

No, u drugom poluvremenu se 'otvorilo' za goste i uspjeli su zabiti čak tri gola i uvjerljivo stići do pobjede.

Leicester je do vodstva stigao u 57. minuti nakon sjajne akcije u kojoj je Praet odlično centrirao u peterac gostiju gdje se najbolje snašao Castagne koji glavom pogađa za 1:0.

Gosti su prednost udvostručili u 73. minuti kada je Jamie Vardy srušen u kaznenom prostoru, a sudac je opravdano svirao penal. Vardy je preuzeo odgovornost i sigurno pogodio za 2:0.

• +4
WBA - Leicester City, 1. kolo Premiershipa, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Tim Keeton / Pool

'Lisice' su WBA 'dokrajčile' deset minuta kasnije, ponovno iz penala kojeg je ovaj put izborio Justin. Siguran s bijele točke ponovo je bio Vardy za konačnih 3:0.

Ovim golovima Vardy se popeo na treće mjesto klupske liste najboljih strijelaca sa 105 zabijenih golova.