vaterpolo eurokup

Vaterpolisti Juga u finalu Eurokupa; Španjolci nisu imali šanse...

17.05.2024 u 19:52

Vaterpolisti dubrovačkog Jug Adriatic osiguranja plasirali su se u finale Eurokupa pobijedivši u petak na riječkom bazenu Kantrida španjolski Sabadell 11-7 (3-2, 3-1, 3-3, 2-1)

Momčad Vjekoslava Kobešćaka je imala potpunu kontrolu rezultata i suparniku nije dopustila da u bilo kojem trenutku dođe do izjednačenja.

Jug je nakon prve dvije četvrtine imao tri gola prednosti (6-3), a potom ju uspješno održavao u drugom dijelu utakmice.

Do najvećih +5 (11-6), dubrovačka momčad je došla 2:25 minuta prije kraja dvoboja.

Najefikasniji igrači utakmice bili su hrvatski reprezentativci Franko Lazić i Marko Žuvela. Lazić je postigao pet golova, a Žuvela četiri, dok su po jednom mrežu španjolske momčadi zatresli Bogdan Đerković i Sergi Cabanas.

Strijelce Sabadella je s dva gola predvodio Stefan Vidović.

Jugu će se u finalu suprotstaviti bolji iz dvoboja riječkog  Primorja EB i berlinskog Spandaua, koji je na rasporedu od 20 sati.