RUKOMETNI KUP

'Zagrebaši' rutinski do finala Kupa; Spačva nije imala nikakvih šansi...

16.05.2024 u 21:46

Rukometaši Zagreba su u polufinalu završnog turnira Hrvatskog rukometnog Kupa, koji se održava u porečkoj dvorani Žatika, pobijedili Bjelin Spačvu 30-20 (14-8)

Za Zagreb će to biti 31. finale, a do sada je slavio 29 puta.

Aktualni hrvatski prvak i pobjednik Kupa nije imao previše problema protiv Spačve. Na poluvremenu je vodio sa šest razlike (14-8), u 40. minuti sa +10 (22-12), a dvije minute kasnije i sa najvećih 11 golova plusa (23-12). Na koncu je završilo s uvjerljivih 30-20.

Zagreb su do pobjede predvodili Miloš Kos sa sedam golova i Timur Dibirov sa šest, dok su Filip Glavaš, Aleks Kavčić i Ivan Čupić dodali po tri gola. Zagrebovi golmani sakupili su 15 obrana, Ante Grbavac devet, a Matej Mandić šest.

U redovima vinkovačkog sastava najefikasniji su bili Vlado Matanović s četiri, te Patrik Maroš i Marin Greganić s po tri gola.

Sesvete su u prvom polufinalnom ogledu porazile Nexe 32-23 (17-9), a finale je na rasporedu u subotu 18. svibnja u 17 sati.

Zagreb je rekorder po broju osvojenih naslova u Kupu. Do sada je bio pobjednik 29 puta, dok je dva puta pobjednik bio Metković.