LALIGA

Alaves u devetoj minuti sudačke nadoknade uskratio pobjedu Gironi

10.05.2024 u 23:17

Pobjednika nije bilo u prvoj utakmici 35. kola španjolske La Lige, nogometaši Alavesa i Girone su odigrali 2:2 u Vitoriji.

Drugoplasirana Girona je bila milimetrima blizu pobjede jer je vodila 2:1 sve do devete minute sudačke nadoknade. Tada je junak Alavesa u ovom ogledu Jon Guridi postigao svoj drugi gol na susretu i postavio konačnih 2:2.

Dva puta je Girona vodila golovima Garcije u četvrtoj i Herrere u 44. minuti, ali je svaki put Jon Guridi imao odgovor na to. Ovim je rezultatom stao pozitivan niz oba sastava, jer su i Alaves i Girona prije međusobnog ogleda imali po tri pobjede u nizu.

Girona je druga na ljestvici, a Alaves je sada na 11. poziciji.

U subotu će se za bodove boriti Mallorca - Las Palmas, Villarreal - Sevilla, Granada - Real Madrid i Athletic - Osasuna.

Nedjeljni parovi su Cadiz - Getafe, Atletico Madrid - Celta, Valencia - Rayo Vallecano i Betis - Almeria, dok će kolo zaključiti u ponedjeljak Barcelona - Real Sociedad.