ZA SVA VREMENA

Nestvarni Bayer završio Bundesligu bez poraza, a borba za dva trofeja tek slijedi

18.05.2024 u 18:19

Prvak Njemačke Bayer Leverkusen pobijedio je kod kuće Augsburg s 2-1 u posljednjem kolu u subotu i postao prva momčad u povijesti Bundeslige koja je završila cijelu sezonu bez poraza.

Momčad Xabija Alonsa koja juri za trostrukim uspjehom također je produžila svoj europski rekord u nizu bez poraza u svim natjecanjima ove sezone na 51 utakmicu.

Victor Boniface presjekao je loptu vratara Augsburga Tomasa Koubeka i doveo Leverkusen do vodstva u 12. minuti prije nego što je Robert Andrich, udvostručio prednost iz blizine u 27. minuti. Augsburg je smanjio deficit golom Merta Komura. Josip Stanišić je ušao u igru u 82. minuti, a Dion Drena Beljo u sudačkoj nadoknadi za Augsburg.

Leverkusen, koji se u srijedu susreće s Atalantom u finalu Europske lige i također protiv Kaiserslauterna u finalu Njemačkog kupa 25. svibnja, završio je na prvom mjestu s 90 bodova, 17 ispred drugoplasiranog VfB Stuttgarta.