la primera

Sevilla se približila Realu, ali je razlika i dalje ogromna, Rakitić pauzirao zbog kartona

12.12.2021 u 09:00

U zadnjem subotnjem dvoboju 17. kola Primere Sevilla je u gostima svladala Athletic Bilbao s 1:0 i učvrstila se na drugoj poziciji

Gol vrijedan pobjede u Baskiji Andalužanima je donio Danac Delaney u 38. minuti. Ivan Rakitić nije igrao zbog kartona.

Ranije je Valencia svladala na Mestalli Elche s 2:1 Piccinia četiri minute prije kraja. Gonçalo Guedes (23) je doveo Valenciju u vodstvo, a za Elche je izjednačio Boye (75).

Espanyol je slavio kod kuće protiv "fenjeraša" Levantea s 4:3. U derbiju začelja Alaves i Getafe su igrali 1:1.