favbet premijer liga

Zadar i Split lako do pobjeda u prvim utakmicama; serija se seli u Zagreb i Dubrovnik

02.05.2024 u 20:57

Košarkaši Zadra i Splita opravdali su uloge favorita u prvim utakmicama četvrtfinala doigravanja prvenstva Hrvatske, prvak Zadar je kao domaćin nadigrao Dubravu 78-61 (20-6, 20-21, 21-19, 17-15), dok je doprvak Split također u svojoj dvorani svladao Dubrovnik 100-78 (20-16, 23-19, 30-25, 27-18)

Zadrani su uraganski krenuli u dvoboj protiv Dubrave te u otvaranju poveli 20-2. Gosti su u drugoj četvrtini smanjili na 26-15, ali u niti jednom trenutku se više nisu uspjeli približiti na jednoznamenkasti zaostatak.

Arijan Lakić je s 21 košem bio najefikasniji kod Zadra, Karlo Žganec je dodao 14 uz 10 skokova, dok je Andrej Matić bio prvi strijelac Dubrave sa 17 koševa.

KK Zadar - KK Dubrovnik, sažetak utakmice, 2.5.2024. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport / Croatel

U Splitu se gost iz Dubrovnika odlično držao sve do dvije i pol minute prije kraja treće četvrtine kada je bilo 60-60. No, u sljedećih pet minuta Split je napravio seriju 21-0 i riješio pitanje pobjednika.

Vito Kučić i Mate Kalajžić ubacili su po 19 koševa za Split, Tonko Vuko je dodao 18, dok su Petar Dubelj i Roko Gizdavčić ubacili po 17 za Dubrovnik.

Druge utakmice ova dva para na programu su u nedjelju u Zagrebu, odnosno Dubrovniku, a eventualne treće u utorak u Zadru i Splitu.