SLAŽETE LI SE?

Repeša za poraz krivi lošu prilagodbu na suđenje!

03.09.2014 u 22:18

Izbornik hrvatske muške košarkaške reprezentacije Jasmin Repeša nakon 65-76 poraza od Grčke u susretu 4. kola skupine B na Svjetskom prvenstvu u Sevilli posebno je bio nezadovoljan angažmanom svoje momčadi u obrani u prvom poluvremenu

Repeša je bio dosta jasan o ključnom razlogu poraza.

'Nakon četiri utakmice nemoguće je da nemamo adaptaciju na kriterij suđenja ovdje. Ja sam pobornik načina da moja momčad igra čvrsto, a niti u prvoj niti u drugoj četvrtini nismo iskoristili bonus. U drugom smo poluvremenu odigrali hrabro, stigli smo i na minus osam, ali nismo uspjeli preokrenuti. Znakovit je i broj asistencija, Grci su ih imali dvostruko više od nas.'

U posljednjem, 5. kolu u četvrtak Hrvatska će igrati protiv Portorika od 18 sati, a to će biti izravni dvoboj za prolazak u osminu finala.

'Nadam se da ćemo se u četvrtak uspjeti adaptirati na kriterij koji je dozvoljen na ovom prvenstvu. Portoriko nije čvrsta ekipa kao Grčka, ali ima nekoliko pojedinaca koji mogu eksplodirati. Tu su Barea, Arroyo... ali nisu na istoj kvalitetnoj razini kao Grčka. Mi tu utakmicu jednostavno moramo dobiti', dodao je Repeša.

Damir Markota nije previše očajavao nakon drugog uzastopnog poraza Hrvatske na SP.

'Bilo je dobrih i loših stvari. Grčka je pokazala da igra najbolju košarku u našoj skupini. U tempu u kojem smo igrali prvo poluvrijeme, svatko može igrati protiv nas. U drugom je poluvremenu bilo bolje i zato moramo dići glavu gore. Portoriko ima dobre individualce, ali nećemo puno razmišljati o njima. Trebamo samo igrati svoju igru.'