EUROLIGA

Ante Žižić nije mogao sam protiv Crvene zvezde; Turci doživjeli debakl u Beogradu

08.03.2023 u 23:27

Uvjerljivu pobjedu ostvarili su košarkaši Crvene zvezde u 27. kolu Eurolige, pred svojim navijačima su svladali turski Anadolu Efes 94:75.

Nakon prve četvrtine Anadolu Efes je vodio 25:20, a na ulasku u posljednju četvrtinu gosti su imali minimalan zaostatak 67:68. No, Crvena zvezda je u transu odigrala posljednjih deset minuta. Dobila je taj dio igre 26:8 i na kraju uvjerljivo slavila.

Argentinac Facundo Campazzo je bio najbolji igrač u pobjedničkom sastavu te je postigao 22 poena, a tome je dodao i sedam asistencija. Prvi strijelac Anadolu Efesa bio je hrvatski centar Ante Žižić koji je za 28 minuta ubacio 16 poena. Imao je po jedan skok i asistenciju. Iz igre je gađao odličnih 7-9 te s linije slobodnih bacanja 2-4.

Maccabi je pred svojim navijačima pobijedio Fenerbahče 78:74 uz 21 poen Lorenza Browna, dok je i Monaco bio uspješan domaćin. Francuski sastav je slavio 84:70 protiv Panathinaikosa uz po 18 koševa Jordana Loyda i Alpha Dialla. Potonji je tome dodao i osam skokova.