IZBJEGLI SMO FAVORITA SP-A

Dramatični poraz koji ide na ruku našim košarkašima!

04.09.2014 u 16:01

Košarkaši Senegala nisu uspjeli pobijediti Filipine u svojoj posljednjoj utakmici skupine B, što u slučaju pobjede Hrvatske protiv Portorika znači da će naši sigurno izbjeći sudar sa Španjolskom u osmini finala…

Posljednje kolo grupe B SP-a u Španjolskoj počelo je malim iznenađenjem, koje ide na ruku hrvatskim košarkašima. Nakon senzacionalne pobjede protiv Repešinih izabranika, Senegal je izgubio u utorak od Argentine, a ovog četvrtka i od Filipina te tako poboljšao poziciju naših uoči dvoboja protiv Portorika.
Senegal je odigrao katastrofalnu drugu četvrtinu koju je izgubio 24:5 i na odmoru se našao u zaostatku -13 (37:24). Ipak, u trećoj četvrtini afrička reprezentacija uspjela se približiti na samo -5, da bi u posljednjoj stigla u vodstvo 61:60, dvije i pol minute prije kraja. Uslijedila je neizvjesna završnica u kojoj su Filipini imali završni napad za pobjedu, ali nisu zabili i s 64:64 otišlo se u produžetak.

Produžetak je također bio neizvjestan, minutu i pol prije kraja bilo je 71:71, da bi se zatim bolje snašli Filipinci. Slobodnim bacanjima slomili su protivnika koji nije uspijevao zabiti te su tako u oproštajnom susretu stigli do prve pobjede na turniru.

Najbolji strijelci bili su Blatche i Alapag s 18 za Filipine, dok je Faye zabio 20 za Senegal.

Ovaj rezultat ide na ruku Hrvatskoj jer u slučaju pobjede naši više ne mogu završiti na četvrtom mjestu u grupi, koje vodi na domaćina Španjolsku u osmini finala. Naši ako dobiju Portoriko mogu završiti čak i drugi, ako Grčka dobije Argentinu, a treći ako izgubi od nje. No, ako Hrvatska izgubi od Portorika, naši ispadaju sa SP-a već danas…