aba liga

[FOTO] Crvena zvezda uvjerljiva protiv Zadra; 'crveno-beli' su slavili s čak 19 koševa razlike

12.02.2023 u 19:32

U susretu 19. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je u dvorana Krešimir Ćosić uvjerljivo izgubio od Crvene zvezde 95:76

Bio je to Zadrov deseti poraz uz devet pobjeda, dok je beogradski sastav ostvario 17. pobjedu ove sezone, pri čemu 13. u nizu uz samo jedan poraz.

Upravo je Zadar bio taj koji je ove sezone jedini porazio Crvenu zvezdu. U studenom prošle godine Zadrani su u Beogradu slavili 98:96. Ovoga puta Zvezda je uvjerljivo uzvratila.

Nakon početnog egala, gosti su do konca prve četvrtine poveli četiri razlike (22:18), a na poluvremenu su imali 16 koševa viška (47:31). Na kraju su gosti iz Beograda slavili s čak 19 koševa razlike, 95:76.

Goste je do pobjede predvodio Nemanja Nedović s 29 koševa što je njegov najbolji učinak u ABA ligi. Pratio ga je Luka Mitrović s 13 koševa, dok je Ognjen Dobrić dodao 12 koševa.

• +6
KK Zadar - KK Crvena zvezda, ABA liga, 12.2.2023. Izvor: Pixsell / Autor: Sime Zelic/PIXSELL

Kod Zadra najefikasniji je bio Luka Božić s 25 koševa, osam skokova i tri asistencije, a Dario Drežnjak je dodao 21 koš i četiri skoka.

Crvena zvezda vodi na ljestvici s 35 bodova, Partizan ima 34, Budućnost 32, a Cedevita Olimpija 31 bod.

Zadar je šesti s 28 bodova, Split na osmom mjestu ima 27 bodova, dok je Cibona deseta s 26 bodova. Na začelju su Borac i MZT s po 22 boda.