OKRŠAJ U MAGLI

Irci poveli u Zenici, Džeko vratio nadu Bosni!

13.11.2015 u 23:08

Nogometaši Bosne i Hercegovine odigrali su protiv Irske u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za Euro 2016. bez pobjednika u Zenici, a rezultat 1:1 nešto više odgovara gostima pred uzvrat...

Nakon nastupa na SP-u u Brazilu, BH nogometaši nadaju se novom velikom natjecanju sljedećeg ljeta, no na putu im je opasna Irska koja je dobro odradila posao u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija na Bilinom polju. Gosti su ostali neporaženi, zabili gol te tako uoči uzvrata u ponedjeljak u Dublinu došli do male prednosti koja bi mogla biti i ključna.

U Zenici je ovog petka odigrano tvrdih 90 minuta tijekom kojih su Irci dočekali svoju priliku u 82. minuti, kada je Robert Brady zabio pogodak i donio im prednost. Ipak, samo tri minute kasnije izjednačio je Edin Džeko te tako vratio nadu domaćim nogometašima.

Susret je obilježila užarena atmosfera na tribinama, kao i magla koja je otežavala igru. Uzvrat je na rasporedu za tri dana.