PREOKRET U MADRIDU

Korda namučio Medvjedeva, Rus se opet provukao

29.04.2024 u 17:51

Četvrti tenisač svijeta Rus Danjil Medvjedev, još je jednom, kao i u drugom kolu, nadoknadio set zaostatka i pobjedom 5-7, 7-6 (4), 6-3 protiv Amerikanca Sebastiana Korde (ATP - 26.) izborio plasman u osminu finala ATP Masters 1000 turnira na zemljanoj podlozi u Madridu.

Korda je osvojio izjednačen prvi set 'breakom' u dugačkom 12. gemu, iskoristivši šestu set-loptu. U drugom setu je Amerikanac imao 'break'-loptu u šestom gemu, ali je ostao bez realizacije. Ni Medvjedev nije uspio doći do 'breaka' pa je odluka pala u 13. gemu, u kojem je Rus bio bolji.

Odluka o pobjedniku pala je u osmom gemu trećeg seta, kad je Medvjedev iskoristio jedinu priliku za 'break', a potom bez poteškoća priveo meč kraju.

Rus će za svoje prvo četvrtfinale na madridskom Mastersu igrati protiv Kazahstanca Aleksandera Bublika koji je također nadoknadio set zaostatka u dvoboju protiv Bena Sheltona i slavio sa 3-6, 7-6 (2), 6-4.

Bublik je bio u četvrtfinalu ovog turnira prije tri godine, ali protiv Medvjedeva ima 0-5 u međusobnim dvobojima.